WeeShop (8.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Article
ar: مقال

en: Comments
ar: التعليقات

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Help
ar: المساعدة

en: Teaser
ar: موجز

en: Picture
ar: الصورة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: Comment
ar: التعليق

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Desc
ar: تنازلي

en: Color
ar: اللون

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Tools
ar: الأدوات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع

en: Allows commenting on content
ar: السماح بالتعليق على المحتوى
