WeeShop (8.x-1.0-beta4) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Help
bn: সহায়তা

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Picture
bn: ছবি

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Color
bn: রং

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Blog
bn: ব্লগ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
