Weight (8.x-3.1-rc1) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Weight
hu: Súly

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Range
hu: Tartomány

en: Unsigned
hu: Előjel nélküli

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Weight value
hu: Súly értéke

en: Weight Selector
hu: Súlyválasztó

en: The range of weights available to select. For
            example, a range of 20 will allow you to select a weight between -20
            and 20.
hu: A súlyozás kiválasztható tartománya. Például „20”-at megadva mínusz húsztól plusz húszig terjed a lehetséges értékek köre.

en: @title Selector
hu: @title kiválasztó

en: @title Selector (@field)
hu: @title kiválasztó (@field)

en: Allows arbitrary ordering of entities.
hu: Entitások tetszőleges sorrendezését teszi lehetővé.

en: This field stores a weight in the database as an integer.
hu: Ez a mező a súlyozást egész számként tárolja az adatbázisban.
