Whatsapp Cloud API (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: User role
hi: उपयोगकर्ता भूमिका

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: UUID
hi: युयुआइङी
