Whatsapp Cloud API (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Created
id: Dibuat

en: User role
id: Peran pengguna

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Filter by
id: Filter dengan

en: Changed
id: Berubah

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Restrict to the selected roles
id: Batasi pada peran yang dipilih

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.
