Whatsapp Cloud API (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Created
it: Creato

en: User role
it: Ruolo utente

en: Authored by
it: Creato da

en: Filter by
it: Filtra per

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Restrict to the selected roles
it: Limitare ai ruoli selezionati

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.

en: Include the anonymous user.
it: Includere l'utente anonimo.
