WhiteCanvas (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Back to Top
de: Zurück zum Seitenanfang

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Right Sidebar
de: Seitenleiste rechts

en: Sticky
de: am Anfang von Listen

en: Left Sidebar
de: Seitenleiste links

en: Navigation Bar
de: Navigationsleiste

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Theme Specific Settings
de: Theme-spezifische Einstellungen

en: Secondary Menu
de: Sekundärmenü

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Contain to grid
de: Am Raster anpassen

en: Check this for your top bar to be set to your grid width.
de: Auswählen, um die Kopfleiste auf die Rasterbreite anzupassen.
