White Label (8.x-2.0-beta2) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Content
de: Inhalt

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Settings
de: Einstellungen

en: Site name
de: Name der Website

en: Site slogan
de: Slogan der Website

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Owner
de: Eigentümer

en: Color scheme
de: Farbschema

en: Site theme
de: Theme der Website

en: Color set
de: Farbauswahl

en: About
de: Über

en: Default theme
de: Standard-Theme

en: The name of the site.
de: Der Name der Website.

en: Lock
de: Sperren

en: The slogan of the site.
de: Der Slogan der Website.

en: Unlock
de: Entsperren

en: Site logo
de: Logo der Website

en: Stylesheets
de: Stilvorlagen

en: Color palette
de: Farbpallette

en: Form display mode
de: Formularanzeigemodus

en: Form display mode: @form_display_mode
de: Formularanzeigemodus: @form_display_mode

en: The username of the content author.
de: Der Benutzername des Autors.

en: No widget available for: %label.
de: Es ist kein Steuerelement für %label verfügbar.
