White Label (8.x-2.2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Content
pt: Conteúdo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Settings
pt: Definições

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Site slogan
pt: Slogan do sítio

en: Custom
pt: Personalizado

en: Owner
pt: Proprietário

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Color set
pt: Esquema de cores

en: About
pt: Sobre

en: Default theme
pt: O tema predefinido

en: The name of the site.
pt: O nome do site.

en: Lock
pt: Bloquear

en: The slogan of the site.
pt: O slogan do sítio.

en: Unlock
pt: Desproteja

en: Site logo
pt: Logótipo do sítio

en: The username of the content author.
pt: O nome de utilizador do autor do conteúdo.

[ctx: Validation]
en: Not equal to username
pt: Não é igual ao nome do utilizador
