Widget Engine (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Widget type
ja: ウィジェットタイプ

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Sort order
ja: 並び順

en: Widget
ja: ウィジェット

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Create new
ja: 新規作成

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Entity browser bulk select form
ja: エンティティブラウザー一括選択フォーム

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー
