Widget Engine (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Create new
nl: Nieuwe aanmaken

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Add widget
nl: Widget toevoegen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Widget ID
nl: Widget-ID

en: Add new @type_singular
nl: @type_singular toevoegen

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
nl: U hebt @entities_count van de @cardinality_count toegestane @label toegevoegd.

en: Add existing @type_singular
nl: Bestaande @type_singular toevoegen

en: Update @type_singular
nl: @type_singular bijwerken

en: Create @type_singular
nl: @type_singular aanmaken

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Entity browser
nl: Entiteit-browser

en: Edit entity @entity
nl: @entity bewerken
