Widget Engine (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Widget type
ru: Тип виджета

en: Authored by
ru: Автор

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Widget
ru: Виджет

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Changed
ru: Изменение

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Create new
ru: Создать

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Add widget
ru: Добавить виджет

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Add new @type_singular
ru: Создать @type_singular

en: Add existing @type_singular
ru: Выбрать @type_singular

en: Update @type_singular
ru: Обновить @type_singular

en: Create @type_singular
ru: Создать @type_singular

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Entity browser
ru: Обозреватель сущностей

en: Edit entity @entity
ru: Редактировать сущность @entity
