Widget Engine (8.x-1.2) - en to gl translation catalogue (42 entries)

en: Title
gl: Título

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: View
gl: Ver

en: Updated
gl: Actualizado

en: Created
gl: Creado

en: Page
gl: Páxina

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Authored by
gl: Creado por

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Widget
gl: Control

en: Domain
gl: Dominio

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Changed
gl: Cambiado

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Apply
gl: Aplicar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Add new @type_singular
gl: Engadir @type_singular

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
gl: Engadiches @entities_count de @cardinality_count @label permitidas.

en: Add existing @type_singular
gl: Engadir @type_singular existente

en: Update @type_singular
gl: Actualizar @type_singular

en: Create @type_singular
gl: Crear @type_singular

en: Override labels
gl: Sobrescribir etiquetas

en: Label (singular)
gl: Etiqueta (singular)

en: Label (plural)
gl: Etiqueta (plural)
