Widget Engine (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Widget type
fa: نوع

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Widget
fa: ساختار

en: Domain
fa: دامنه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>ویرایش @type</em> @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
