Widget Engine (8.x-1.5) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Page
is: Síða

en: Authored by
is: Höfundur

en: Sort order
is: Röðun

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: <em>Edit @type</em> @title
is: <em>Breyta @type</em> @title

en: Add new @type_singular
is: Bæta við nýrri @type_singular
