Widget Engine (8.x-1.5) - en to eu translation catalogue (38 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Page
eu: Orria

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Domain
eu: Domeinua

en: Desc
eu: Beheraka

en: Changed
eu: Aldatuta

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Apply
eu: Ezarri

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Create new
eu: Sortu berria

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: <em>Edit @type</em> @title
eu: <em>Editatu @type</em> @title

en: Asc
eu: Goraka
