Widget Type (1.3.2) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar
