Widget Type (1.3.3) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Version
ast: Versión

en: Edit
ast: Editar

en: Name
ast: Nome

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Authored on
ast: Autoría en
