Widget Type (1.4.4) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Directory
pt: Diretório

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Widget Type
pt: Tipo de Widget
