Widget Type (1.5.13) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Search
de: Suche

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: Directory
de: Verzeichnis

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Source
de: Quelle

en: Changed
de: Geändert

en: Widgets
de: Steuerelemente

en: Widget Types
de: Steuerelemente

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Widget Type
de: Steuerelementtyp

en: Remote status
de: Remote-Status

en: Widget types
de: Steuerelementtypen

en: Widget Selector
de: Steuerelementauswahl

en: Available Languages
de: Verfügbare Sprachen
