Widget Type (1.5.13) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Version
pt: Versão

en: Search
pt: Pesquisar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Filter
pt: Filtro

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Directory
pt: Diretório

en: Authored on
pt: Criado em

en: Source
pt: Fonte

en: Changed
pt: Alterado
