Widget Type (1.5.13) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Version
tr: Sürüm

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Directory
tr: Dizin

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Source
tr: Kaynak

en: Changed
tr: Değişti

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: Endpoint
tr: Uç nokta
