Widget Type (1.5.15) - en to es translation catalogue (24 entries)

en: Title
es: Título

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: List
es: Listado

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Version
es: Versión

en: Search
es: Buscar

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: View
es: Ver

en: Updated
es: Actualizado

en: Created
es: Creado

en: Filter
es: Filtro

en: Thumbnail
es: Miniatura

en: Directory
es: Directorio

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Source
es: Origen

en: Changed
es: Modificado

en: Widgets
es: Controles

en: Remote status
es: Estado remoto

en: Widget types
es: Tipos de controles
