Widget Type (1.5.15) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Version
hi: संस्करण

en: Search
hi: खोज

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Source
hi: स्रोत

en: Changed
hi: बदल गया
