Widget Type (1.5.2) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
