Widget Type (1.5.2) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Filter
uk: Фільтр

en: Directory
uk: Каталог

en: Authored on
uk: Створено

en: Source
uk: Джерело

en: Changed
uk: Змінено

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Widget types
uk: Типи віджетів
