Widget Type (1.5.8) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Directory
fr: Répertoire

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié
