Widget Type (1.5.8) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Version
ro: Versiune

en: Search
ro: Căutare

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Filter
ro: Filtru

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Directory
ro: Director

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Source
ro: Sursă

en: Changed
ro: Schimbat
