Windup (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Updated
id: Diperbaharui

en: n/a
id: t/t

en: Custom
id: Tersuai

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: New
id: Baru

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
