Windup (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: n/a
pl: n.d.

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Custom
pl: Własne

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: New
pl: Nowy

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: By @author @time ago
pl: Przez @author @time temu

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date
