Web Initial Paragraphs (1.0.1-alpha2) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Value
de: Wert

en: Number
de: Zahl

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Error
de: Fehler

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Color
de: Farbe

en: Unit
de: Einheit

en: Output format
de: Ausgabeformat

en: Target
de: Ziel

en: Display format
de: Anzeigeformat

en: Direction
de: Richtung

en: Background Type
de: Hintergrundtyp

en: Minimum value
de: Minimaler Wert

en: Maximum value
de: Maximaler Wert

en: Gradient
de: Farbverlauf

en: Decimal places
de: Dezimalstellen

en: Visual
de: Visuell

en: New window (_blank)
de: Neues Tab (_blank)

en: Same window (_self)
de: Gleiches Fenster (_self)
