WissKI (8.x-1.6) - en to is translation catalogue (81 entries)

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enabled
is: virkt

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Read more
is: Lesa meira

en: optional
is: valkvæmt

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Logs
is: Kerfisskrár

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: remove
is: fjarlægja

en: View
is: Skoða

en: Length
is: Lengd

en: Path
is: Slóð

en: Text
is: Texti

en: <none>
is: <enginn>

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Configure
is: Stilla

en: Options
is: Möguleikar

en: Delete Table
is: Eyða töflu

en: Create
is: Stofna

en: All
is: Allt

en: Url
is: Vefslóð

en: Ignored
is: Hunsað

en: From
is: Frá

en: Published
is: Birt

en: Contains
is: Inniheldur

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: Mode
is: Hamur

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Table
is: Tafla

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Clone
is: Klóna

en: Close
is: Loka

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: Empty
is: Tóm

en: Loading...
is: Hleð...

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: empty
is: tómt

en: More link
is: Tengill á meira

en: contains
is: inniheldur

en: - Select -
is: - Velja -

en: Translate
is: Þýða

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Ends with
is: Endar á

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Is between
is: Er milli

en: between
is: milli

en: begins
is: byrjar á

en: Invalid
is: Ógilt
