Work time (1.0.0) - en to de translation catalogue (113 entries)

en: Title
de: Titel

en: Next
de: Weiter

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Content
de: Inhalt

en: Group
de: Gruppe

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: List
de: Liste

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Language
de: Sprache

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Action
de: Aktion

en: On
de: An

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Project
de: Projekt

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Hourly
de: Stündlich

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Break
de: Pause

en: Back
de: Zurück

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Save
de: Speichern

en: Sunday
de: Sonntag

en: High
de: Hoch

en: Low
de: Niedrig

en: Time
de: Zeit

en: View
de: Ansicht

en: History
de: Verlauf

en: Total
de: Gesamt

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Node
de: Beitrag

en: Year
de: Jahr

en: Off
de: Aus

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Month
de: Monat

en: Price
de: Preis

en: State
de: Status

en: Filter by
de: Filtern nach

en: Week
de: Woche

en: Day
de: Tag

en: Start
de: Beginn

en: Mon
de: Mo.

en: Tue
de: Di.

en: Wed
de: Mi.

en: Thu
de: Do.

en: Sat
de: Sa.

en: Sun
de: So.

en: Note
de: Hinweis

en: Close
de: Schließen

en: Undefined
de: Nicht definiert

en: Stop
de: Stopp

en: Accept
de: Akzeptieren

en: Project name
de: Projektname

en: Empty
de: Leer

en: Distance
de: Entfernung

en: Miles
de: Meilen

en: Timeline
de: Zeitleiste

en: Stopped
de: Angehalten

en: Check in
de: Original durch Arbeitskopie ersetzen

en: Holiday
de: Urlaub

en: sort by @s
de: Nach @s sortieren

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Hong Kong Dollar
de: Hongkong-Dollar

en: New Zealand Dollar
de: Neuseeländischer Dollar

en: Singapore Dollar
de: Singapur-Dollar

en: Started
de: Startzeit

en: uid
de: UID

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Time end
de: Endzeit

en: Commit
de: Einspielen

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: User id
de: Benutzer-ID

en: Bundle
de: Subtyp

en: Kilometers
de: Kilometer

en: Check out
de: Kasse

en: Play
de: Wiedergabe

en: Total price
de: Gesamtsumme

en: Meters
de: Meter

en: - All -
de: - Alle -

en: Reference field
de: Referenz-Feld

en: Field label
de: Feld-Beschriftung

en: Group by
de: Gruppieren nach

en: Attendance
de: Teilnahme

en: Total time
de: Gesamtzeit

en: Total hours
de: Gesamtanzahl Stunden

en: Office hours
de: Öffnungszeiten

en: Fingerprint
de: Fingerabdruck

en: Choose a file
de: Datei auswählen

en: Belize Dollar
de: Belize-Dollar

en: Czech Republic Koruna
de: Tschechische Krone

en: Gibraltar Pound
de: Gibraltisches Pfund

en: Cayman Islands Dollar
de: Kaiman-Dollar

en: Sri Lanka Rupee
de: Sri-Lanka-Rupie

en: Solomon Islands Dollar
de: Salomonen-Dollar

en: Saint Helena Pound
de: St. Helena-Pfund

en: Trinidad and Tobago Dollar
de: Trinidad- und Tobago-Dollar

en: United States Dollar
de: US-Dollar

en: East Caribbean Dollar
de: Ostkaribischer Dollar

en: Wrapper class
de: Klasse für umgebende Elemente

en: Entity id
de: Entitäts-ID

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Holidays
de: Urlaubsgeeignet

en: undefined
de: Undefiniert

en: Optional description.
de: Optionale Beschreibung.

en: Reference type
de: Referenztyp

en: Verifying entry...
de: Überprüfe Eintrag…
