Work time (1.0.0) - en to is translation catalogue (60 entries)

en: Title
is: Titill

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Hourly
is: Klukkutíma

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: High
is: Mikið

en: Low
is: Lítið

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: History
is: Saga

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Year
is: Ár

en: Off
is: Af

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Month
is: Mánuður

en: Price
is: Verð

en: State
is: Fylki

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: Start
is: Hefst

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Sat
is: Lau

en: Close
is: Loka

en: Undefined
is: Óskilgreint

en: Empty
is: Tóm

en: sort by @s
is: flokka eftir @s

en: - Select -
is: - Velja -

en: New Zealand Dollar
is: Nýsjálenskur dollar

en: Total price
is: Heildarupphæð

en: - All -
is: - Allt -
