Work time (1.0.0) - en to mr translation catalogue (53 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Hourly
mr: ताशी

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Sunday
mr: रवीवार

en: High
mr: उच्च

en: Low
mr: कमी

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: History
mr: इतिहास

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Year
mr: वर्ष

en: Off
mr: बंद

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Month
mr: महिना

en: Price
mr: किंमत

en: State
mr: राज्य

en: Day
mr: दिवस

en: Thu
mr: गुरुवार

en: Close
mr: बंद

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
