Work time (1.0.0) - en to pt translation catalogue (100 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Habilitado

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Project
pt: Projeto

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Hourly
pt: Por hora

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Break
pt: Quebrar

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Sunday
pt: Domingo

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Year
pt: Ano

en: Off
pt: Desligado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Month
pt: Mês

en: Price
pt: Preço

en: State
pt: Estado

en: Filter by
pt: Filtrar por

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: Start
pt: Iniciar

en: Mon
pt: Seg

en: Tue
pt: Ter

en: Wed
pt: Qua

en: Thu
pt: Qui

en: Sat
pt: Sáb

en: Sun
pt: Dom

en: Note
pt: Nota

en: Close
pt: Fechar

en: Undefined
pt: Indefinido

en: Stop
pt: Parar

en: Accept
pt: Aceitar

en: Project name
pt: Nome do projeto

en: Empty
pt: Vazio

en: Exception
pt: Exceção

en: Distance
pt: Distância

en: Rate
pt: Avaliar

en: Miles
pt: Milhas

en: Timeline
pt: Linha do tempo

en: Stopped
pt: Parado

en: sort by @s
pt: ordenar por @s

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Hong Kong Dollar
pt: Dólar de Hong Kong

en: New Zealand Dollar
pt: Dólar Neo Zelandês

en: Singapore Dollar
pt: Dólar Singaporense

en: Started
pt: Iniciada

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Time end
pt: Tempo de término

en: User id
pt: Id de usuário

en: Bundle
pt: Pacote

en: Kilometers
pt: Quilômetros

en: Total price
pt: Preço total

en: Meters
pt: Metros

en: - All -
pt: - Todos -

en: Reference field
pt: Campo de referência

en: Field label
pt: Rótulo do campo

en: Group by
pt: Agrupar por

en: Attendance
pt: Comparecimento

en: Total time
pt: Tempo total

en: Choose a file
pt: Escolha um arquivo

en: Belize Dollar
pt: Dólar de Belize

en: Cayman Islands Dollar
pt: Dólar das Ilhas Cayman

en: Sri Lanka Rupee
pt: Rúpia de Sri Lanka

en: Solomon Islands Dollar
pt: Dólar das Ilhas Salomão

en: Saint Helena Pound
pt: Libra de Santa Helena

en: Trinidad and Tobago Dollar
pt: Dólar de Trinidade e Tobago

en: United States Dollar
pt: Dólar Americano

en: East Caribbean Dollar
pt: Dólar do Leste do Caribe

en: Wrapper class
pt: Classe wrapper

en: Entity id
pt: ID entidade

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Reference type
pt: Tipo de referência

en: Verifying entry...
pt: Verificando entrada...
