Work time (1.0.1) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Language
is: Mál

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Search
is: Leita

en: - None -
is: - Einki -

en: Name
is: Navn

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: High
is: Høgt

en: Low
is: Lág

en: Time
is: Tíð

en: View
is: Vís

en: History
is: Søga

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: Year
is: Ár

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Month
is: Mánaður

en: Day
is: Dagur

en: Mon
is: Mán

en: Tue
is: Týs

en: Wed
is: Mik

en: Thu
is: Hós

en: Sat
is: Ley

en: sort by @s
is: raða eftir @s
