Work time (1.0.1) - en to ja translation catalogue (80 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: On
ja: オン

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Project
ja: プロジェクト

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Hourly
ja: 1時間毎

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Time
ja: 時間

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Year
ja: 年

en: Off
ja: オフ

en: Filter
ja: フィルター

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Normal
ja: ノーマル

en: Month
ja: 月

en: Price
ja: 価格

en: Filter by
ja: フィルター

en: Week
ja: 週

en: Day
ja: 日

en: Mon
ja: 月

en: Tue
ja: 火

en: Wed
ja: 水

en: Thu
ja: 木

en: Sat
ja: 土

en: Sun
ja: 日

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: Close
ja: 閉じる

en: Undefined
ja: 未定義

en: Stop
ja: 停止

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Empty
ja: 空

en: Distance
ja: 距離

en: Rate
ja: 税率

en: Miles
ja: マイル

en: sort by @s
ja: @s で並び替え

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Started
ja: 開始済

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: User id
ja: ユーザーID

en: Bundle
ja: バンドル

en: Kilometers
ja: キロメートル

en: Total price
ja: 合計価格

en: - All -
ja: - 全て -

en: Attendance
ja: 参加者

en: Fingerprint
ja: フィンガープリント

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Wrapper class
ja: ラッパーのクラス

en: Entity id
ja: エンティティ id

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Reference type
ja: 参照タイプ
