Work time (1.0.1) - en to tr translation catalogue (73 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Project
tr: Proje

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Hourly
tr: Her saat

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Total
tr: Toplam

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Year
tr: Yıl

en: Off
tr: Kapalı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Month
tr: Ay

en: Price
tr: Fiyat

en: Filter by
tr: Filtrele:

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Close
tr: Kapat

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Empty
tr: Boş

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Rate
tr: Puan

en: Miles
tr: Mil

en: Timeline
tr: Timeline (Zaman Şeridi)

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Started
tr: Başladı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Total price
tr: Toplam fiyat

en: Meters
tr: Metre

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Choose a file
tr: Bir dosya seç

en: Wrapper class
tr: Sarıcı sınıfı

en: Reference type
tr: Referans tipi
