Workbench (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Author
fr: Auteur

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: edit
fr: modifier

en: User
fr: Utilisateur

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Block
fr: Bloc

en: Published
fr: Publié

en: Create content
fr: Créer un contenu

en: Sort by
fr: Trier par

en: author
fr: auteur

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Last visit
fr: Dernière visite

en: Offset
fr: Décalage

en: My content
fr: Mon contenu

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Assigned roles
fr: Rôles attribués

en: All recent content
fr: Tout le contenu récent

en: view all
fr: voir tout

en: My Profile
fr: Mon profil

en: Access My Workbench
fr: Accéder à Mon espace de travail

en: My Workbench
fr: Mon espace de travail

en: You haven't created or edited any content.
fr: Vous n'avez créé ou édité aucun contenu.

en: There is no content available for you to edit.
fr: Aucun contenu n'est disponible à l'édition pour vous.

en: Master
fr: Principal

en: Get the actual content from a content revision.
fr: Récupérer le contenu actuel depuis sa version.

en: Workbench information
fr: Informations de l'espace de travail

en: Edit my profile
fr: Modifier mon profil

en: My Edits
fr: Mes Contributions

en: My edits
fr: Mes éditions
