Workbench (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Last updated
id: Update terakhir

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: All
id: Semua

en: Add content
id: Tambah konten

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Create content
id: Kirim artikel

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Last visit
id: Kunjungan terakhir

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: All recent content
id: Semua kontent terbaru

en: Asc
id: Urutan turun

en: Get the actual content from a content revision.
id: Dapatkan konten sesungguhnya dari revisi konten.
