Workbench (8.x-1.6) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: All
it: Tutti

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Create content
it: Crea contenuto

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Last visit
it: Ultima visita

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: All recent content
it: Tutti i contenuti recenti

en: Master
it: Principale

en: Get the actual content from a content revision.
it: Ottieni il contenuto effettivo da una revisione del contenuto.

en: Edit my profile
it: Modifica il tuo profilo
