Workbench Access (2.0.1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Vocabularies
pt: Vocabulários

en: Separator
pt: Separador

en: All
pt: Tudo

en: Roles
pt: Papéis

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Role
pt: Papel

en: Users
pt: Usuários

en: Expose
pt: Expor

en: Operator
pt: Operador

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: in
pt: em

en: Output format
pt: Formato de saída

en: Values
pt: Valores

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Is not one of
pt: Não é um de

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Is one of
pt: É um de

en: not in
pt: não presente em

en: Reduce duplicates
pt: Minimizar registros duplicados

en: Reduce
pt: Reduzir

en: Entity type ID
pt: ID do Tipo de Entidade

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.

en: Default selection handler settings
pt: Configurações do manipulador de seleção padrão
