Workbench Access (2.0.3) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Remove
da: Fjern

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Separator
da: Skilletegn

en: All
da: Alle

en: Roles
da: Roller

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Role
da: Rolle

en: Users
da: Brugere

en: Expose
da: Blotlæg

en: Operator
da: Operand

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: in
da: i

en: Output format
da: Output-format

en: Menus
da: Menuer

en: Sections
da: Sektioner

en: Values
da: Værdier

en: About
da: Om

en: Editors
da: Redaktører

en: Entity type
da: Entity-type

en: Is not one of
da: Er ikke én af

en: Is one of
da: Er en af

en: not in
da: ikke i

en: Reduce duplicates
da: Reducér dubletter

en: Workbench Access settings
da: Indstillinger for Workbench Access

en: Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections
da: Gør det muligt at knytte alle medlemmer med denne rolle til Workbench Access sektioner

en: View Workbench Access information
da: Vis Workbench Access information

en: Batch update section assignments for content
da: Batch-opdatér sektionstilknytninger for indhold

en: Workbench access sections
da: Workbench Access sektioner

en: Section assignments for the user account.
da: Brugerens sektionstilknytninger.

en: Reduce
da: Reducér

en: Default selection handler settings
da: Standard selection handler
