Workbench Access (2.0.3) - en to hy translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Value
hy: Արժեք

en: Username
hy: Օգտագործողի անուն

en: Type
hy: Տեսակ

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Taxonomy
hy: Տաքսոնոմիա

en: Content types
hy: Պարունակության տեսակներ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Vocabularies
hy: Բառարաններ

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: Roles
hy: Դերեր

en: Vocabulary
hy: Բառարան

en: Field name
hy: Դաշտի անունը

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Role
hy: Դեր

en: Menus
hy: Մենյուներ

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Bundle
hy: Փաթեթ
