Workbench Access (2.0.3) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Schemes
ja: スキーマ

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Menu
ja: メニュー

en: Separator
ja: セパレーター

en: All
ja: すべて

en: Roles
ja: 役割

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Role
ja: 役割

en: Users
ja: ユーザー

en: Expose
ja: 外部設置

en: Operator
ja: オペレータ

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Output format
ja: 出力書式

en: Menus
ja: メニュー

en: Values
ja: 値

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Is not one of
ja: の一つではない

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Is one of
ja: のいずれか

en: not in
ja: 含まれない

en: Reduce duplicates
ja: 重複を減らす

en: Workbench
ja: ワークベンチ

en: Reduce
ja: 減らす

en: Default selection handler settings
ja: デフォルトセレクションハンドラー設定
