Workbench Access (2.0.3) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: Remove
pl: Usuń

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Edit
pl: Edytuj

en: Schemes
pl: Schematy

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Add
pl: Dodaj

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: All
pl: Wszystko

en: Roles
pl: Role

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Role
pl: Rola

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: in
pl: wśród

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Menus
pl: Menu

en: Sections
pl: Sekcje

en: Values
pl: Wartości

en: About
pl: O stronie

en: Editors
pl: Redaktorzy

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Is one of
pl: Jeden z

en: not in
pl: żaden

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Workbench Access settings
pl: Ustawienia modułu Workbench Access

en: Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections
pl: Zezwalaj na przypisywanie do sekcji Workbench Access wszystkich członków tej roli.

en: View Workbench Access information
pl: Przeglądaj informacje Workbench Access

en: Batch update section assignments for content
pl: Masowa aktualizacja przypisania sekcji dla zawartości

en: Workbench access sections
pl: Sekcje dostępu Workbench

en: Section assignments for the user account.
pl: Przydział sekcji dla konta użytkownika.

en: Reduce
pl: Zmniejsz

en: The Name of the associated user.
pl: Nazwa powiązanego użytkownika.

en: Default selection handler settings
pl: Ustawienia domyślnej obsługi wyboru
