Workbench Access (2.0.3) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Edit
ru: Редактировать

en: Schemes
ru: Схемы

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Add
ru: Добавить

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Menu
ru: Меню

en: Separator
ru: Разделитель

en: All
ru: Все

en: Roles
ru: Роли

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Field name
ru: Имя поля

en: Fields
ru: Поля

en: Role
ru: Роль

en: Users
ru: Пользователи

en: Expose
ru: Раскрыть

en: Operator
ru: Оператор

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: in
ru: в

en: Output format
ru: Формат вывода

en: Menus
ru: Меню

en: Values
ru: Значения

en: About
ru: Информация

en: Editors
ru: Редакторы

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Is not one of
ru: Ни один из

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Is one of
ru: Один из

en: not in
ru: не в

en: Reduce duplicates
ru: Устранить дубликаты

en: Workbench Access settings
ru: Настройки Workbench Access

en: Allow all members of this role to be assigned to Workbench Access sections
ru: Разрешить всем членам данной роли присваивать к разделам Workbench Access

en: View Workbench Access information
ru: Просматривать информацию Workbench Access

en: Batch update section assignments for content
ru: Пакетное обновление разделов для материалов

en: Workbench access sections
ru: Раздел Workbench

en: Section assignments for the user account.
ru: Назначение разделов для пользователя.

en: Reduce
ru: Уменьшить

en: Default selection handler settings
ru: Настройки по умолчанию для обработчика выбора
