Workbench Access (2.0.3) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Edit
uk: Редагувати

en: Schemes
uk: Схеми

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Menu
uk: Меню

en: Separator
uk: Розділювач

en: All
uk: Все

en: Roles
uk: Ролі

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Field name
uk: Назва поля

en: Fields
uk: Поля

en: Role
uk: Роль

en: Users
uk: Користувачі

en: Expose
uk: Виставляти

en: Operator
uk: Оператор

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: in
uk: в

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Menus
uk: Меню

en: Sections
uk: Розділи

en: Values
uk: Значення

en: About
uk: Про модуль

en: Editors
uk: Редактори

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Is not one of
uk: Жоден з

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Is one of
uk: Один з

en: not in
uk: не в

en: Reduce duplicates
uk: Зменшення дублів

en: Workbench Access settings
uk: Налаштування Workbench Access

en: Batch update section assignments for content
uk: Пакетне оновлення розділів для матеріалів

en: Workbench access sections
uk: Розділи доступу Workbench

en: Section assignments for the user account.
uk: Призначення розділів для користувача.

en: Reduce
uk: Зменшити

en: Default selection handler settings
uk: Налаштування базового обробника для вибору
