Workbench Access (2.0.4) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Menu
ar: القائمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Separator
ar: فاصل

en: All
ar: الكل

en: Roles
ar: الأدوار

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Role
ar: الدور

en: Users
ar: المستخدمين

en: Expose
ar: تعرض

en: Operator
ar: العامل

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: in
ar: في

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Menus
ar: القوائم

en: Values
ar: قيم

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Default selection handler settings
ar: الاعدادات الافتراضية المساعدة
